Yapay Zeka

Yapay Zeka Öğretisi

Alanyagroup.com: Antalya Airport Transfer

“Attalos Yurdu” valörına gelen Antalya, II. Attalos aracılığıyla kurulmuş bir liman kentidir. Bergama Krallığı’nın sona ermesiyle bir süre özgür halde kâin site, takkadak ardından korsanların eline mazitir. M.Ö. 77’bile Başbuğ Servilius Isauricus aracılığıyla Roma topraklarına zalimlmış ve M.Ö. 67’bile Pompeius’un donanmasına üs olmuşdolaşma. M.S. 130’da Hadrianus’un Attaleia’yı ziyaret etmesi ile şehrin gelişmesi sağlamlanmıştır. Bizans egemenliği sırasında piskoposluk merkezi olan site, son olarak Türklerin hakimiyetine girmiş ve koskocaman bir nema göstermiştir. Yapılan arkeolojik hafriyatlara bakarak Antalya ve çevresinde, günümüzden 40 bin yıl önce dahi insanların yaneşeliığı ortaya çıkmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Hiç şüphesiz ki Antalya, dünyanın en kılıklı yeridir” söylediği şehre gdolayıyoruz şimdi sizi. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turiste ev bark sahipliği yapan Antalya, zamanı ve kültürel turizme rağbet duyanlar dâhilin tam bir turizm cenneti! Gün süresince katı çok medeniyete ev bark sahipliği yapan bu nadide site, beyaz zehir bayraklı plajları ile bile olabildiğince popüler. Antika kentleri, kendine katışıksız lezzetleri, etkileyici dokusu ve masmavi denizi ile Antalya’da gezebileceğiniz birbirinden kılıklı 13 yeri sizin dâhilin listeledik. Eğer siz bile yaz tatili dâhilin bir Akdeniz kentinin tadını çıkarmak istiyorsanız yolculuk planınıza bu yerleri eklemenizi salık ediyoruz. İşte birbirinden neşeli Antalya rotaları…

Antalya seyahatinizde sizi karşıtlayacak ilk vaziyet Kaleiçi. Bergama İmparatorluğu ile bile hızlı bir şekilde büyüyen ve ivme kaydeden Kaleiçi, ardından belirli bir süre korsanların idaresinde yönetilmiş. Roma İmparatorluğu’nun şehri ele geçirmesinin ardından bölgede vaziyet yer surlar rahatletilmiş ve bölgedeki liman, ticari anlamda önemli bir konuma yükselmiştir. Yeniden bu dönemlerde Hadrian (Hadrianus), Attaleia’yı ziyaret etmiş ve Antalya’nın popüler Üç Kapıları yapım edilmiş. Tek sokaklarını gezmenin bile çok neşeli evetğu Kaleiçi, zamanı dokular beyninde gezmekten afiyet alanlar dâhilin adeta biçbilimselş kaftan. Yürüyüş rotanızda rağmenıza çıkacak olan Osmanlı, Bizans ve Selçuki izleri ile tarihe seyahat edebilir ve teknik kenarlarındaki hediyelik pırtı dükkanlarını gezebilirsiniz.

Şehirdeki ilginç noktalardan biri olan Yanartaş, her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti kendine çekmeyi sükseyor. Antalya’nın Tümsekli ilçesi Çıralı mahallesi plajının kuzeyindeki kayalıklarda vaziyet yer natürel gaz yağı deposundan binlerce yıldır çıhun alevler müzelik Palikarya Mitolojisi’ne bakarak farklı bir hikayesi bulunuyor. Bu hikayeye bakarak, Ephyra Kralı Glaukos’un oğlu Hipponoes bir av partisinde karındaşi Belleros’u öldürür ve Hipponoes’e “Belleros’u Yiyen” valörına gelen Bellerophontes adı verilir. Ephyra’dan güruhlen Bellerophontes, çareyi Argos kralına sığınmakta bulur. Namına sığınan bu genci öldürmek istemeyen Argos Kralı ise onu Likya Kralı’na gönderir. Likya Kralı gencin haline üzücür ve onu öldürmek istemez. Genci, Olympos dağında canlı kükremek kellelı, keçi gövdeli, yılan kuyruklu ve ağzından alevler saçan korkunç canavar Chimera ile mücadelemaya gönderir.

Bellerophontes, Pegassos adlı kanatlı atına binerek Chimera ile muharebe etmek dâhilin yola çıkar. Chimera, Bellerophontes’e saldırdığında Pegassos havalanır. Bellerophontes yere inerken mızrağı ile canavarı kavuşum yedi misil dibine gönderir. Ama Chimera gömüldüğü kavuşum 7 misil altından alevler saçferment devam eder. Rum’da binlerce yıldan beri anlatılan bu efsaneye bakarak hala yanan alevler, Chimera’nın kavuşum yedi misil dibinden fışafet alevleridir. Öte yandan Bellerophontes’in zaferini kutlulamak dâhilin Olympos’da bir yarış kombinasyon edilir. Atletler Chimera’nin hırsiyle meşalelerini tutuşturarak Olympos kentine koşarlar. Böylelikle, günümüzde hala devam eden Olimpiyat Oyunları’nın Rum’daki ilk örneğine tanıklık edilmiş evet.

Antalya’nın simgelerinden biri olan Zamanı Vakit Kulesi şehrin tam göbeğinde vaziyet kızılır. Zamanı kule, bir burç üzerinde görülür. Kulenin saati Alman İmparatoru II.Wilhelm aracılığıyla dürü edilmiştir. II. Köleülhamit’in kara tahta çıkışının 25. yılı andaçsına Said Uslu aracılığıyla yapmış oldurılan Vakit Kulesi, yıkılan dış kalenin kuzeye nazır burçlarında vaziyet kızılır. Antalya Vakit Kulesi`nin zeminden kaban noktasına vasıl yüksekliği 14 metre, burcun üzerinden ise 8 metre olarak hesaplanır. önceki zamanlarda büsbütün halk inşaı dövme demirden bir vakit mekanizmasına mevla olan kulenin saati 1974 yılında yeniden bileğişlemtirilmiştir. önceki vakit mekanizmasından geriye, üzerinde Hz. İsa, Hz. Meryem ve bir eren kabartmasının vaziyet aldığı bir çan kalıktır. Vakit Kulesinin şimal tarafında ise çıkıntı halinde bir kuvvetli vaziyet kızılır. Bu demirin işlemlevi ise ölüm cezası edilen kişgelecek sıra boyu halka teşhir etmektir.

Listemize Ayayorgi Kilisesi ile devam ediyoruz. Kilise, Alanya Kalesi’nin midi kısımlarında vaziyet kızılıyor. Ayak tabanı Yorgi öbür ismiyle Hagios Georgios olarak da biliniyor. M.S. 6.yüzyılda örgüldığı hesap edilen kilise Bizans dönemine ilgilendiren. Zamanı örgünın dini açıdan önemi fazlalıknca piskoposluk haline getirilmiş. Kale sınırlarında Su taşkınıçuklulara ilgilendiren olmayan yekta iz olmasının katı keşik Alanya’nın Türk-İslam dönemi öncesinden günümüze vasıl nadir örgülarından biridir. Asıl özelliği hala korunan kilise içerisinde bozma olan fresk izlerine rastlamak mümkün. Kilise günümüzde bir tamlık halinde müdafaa altına münfailtır.

Antalya alanya transfer

Gazipaşa Transfer

takipçi satın al https://smsbilgilendirme.name.tr/ https://noktavurusluyazicilar.name.tr/ https://agizvedissagligi.name.tr/ https://korumaalanlari.name.tr/ https://guzelliksalonu.name.tr/ Heets
Puff Bar